Az oktatóvideó vagy edukációs videó az egyik legkedveltebb videótípus, amely hatalmas népszerűségnek örvend. Szeretik a nézők, hiszen gyorsan és egyszerűen hasznos információkhoz jutnak általa, s fontos szerepet tölt be a vállalkozások életében is, hiszen ezek a tartalmak hozzásegítik őket marketing céljaik eléréséhez. Miért fontosak az oktatóvideók, s hogyan készítsd el őket úgy, hogy jók legyenek? Ebben a cikkben ezekre a kérdésekre fogunk válaszolni.
Az oktatóvideók szerepe a Google-ben
Manapság, ha meg akarunk tudni valamit, egyszerű dolgunk van: gyorsan „ráguglizunk”, s pillanatok alatt hozzájuthatunk a keresett információhoz. Szinte bármilyen témába beleáshatjuk magunkat az internet segítségével.
A vásárlók több mint 80%-a számol be arról, hogy vásárlás előtt is online kutatást végez, így a növekvő kereslet növekvő kínálatot generál:
a vállalatok arra törekednek, kielégítsék a célcsoport igényeit, akik ennek köszönhetően később vevővé válhatnak.
A videó aranykora
A médiafogyasztási szokások az elmúlt időszakban hatalmas változáson mentek keresztül.
A gyors és minél kisebb erőfeszítést igénylő információszerzés iránti igény elterjedése, a technikai fejlődés (például, hogy ma már az okostelefonokon is szuper minőségben lehet videót nézni) és a videómegosztó platformok népszerűvé válása mind a multimédiás tartalmaknak kedveznek.
Az írott információt háttérbe szorították a videók, így ma már, ha kíváncsiak vagyunk valamire, előbb indítunk el egy videót a neten, mint hogy elolvasnánk ugyanarról a témáról egy cikket.
Oktatóvideó tipusok és előnyök cégek számára
Ma már kevesen gondolják azt, hogy a vevőszerzéshez erőszakos hirdetéseken át vezet az út. A marketing tevékenység egyik fő célja, hogy a célcsoport bizalmának, szimpátiájának és lojalitásának elnyerésével növeljék a sikeres konverziók számát.
A jó cég-célcsoport kapcsolat kialakításához kiváló eszközt jelentenek az oktatóvideók, amelyek hasznos információval segítik a nézőket mindennapos problémáik megoldásában, vagy olyan kérdésekre adják meg a választ, amelyek foglalkoztatják őket.
A videó kiválóan alkalmas arra, hogy akár bonyolult dolgokat is egyszerűen elmagyarázzunk, hiszen a szöveges magyarázat megértését segíti a látvány és a hang is, vagyis a multimédiás tartalom egyidejűleg több érzékszervünkre is hat.
Az oktatóvideókkal tehát nemcsak a nézők járnak jól, hanem a vállalkozás is élvezheti az alábbi előnyöket:
- értékes információk megosztásával elnyerheti a közönség bizalmát és lojalitását,
- hitelesebbé válhat a célcsoport szemében,
- ismertebbé válik,
- felkeltheti az érdeklődést a terméke vagy a szolgáltatása iránt,
- a jó minőségű videós tartalmak segítik a keresőoptimalizálási célokat is
- a videók számos módon felhasználhatók: feltölthetők a YouTube-ra, a honlapra, megoszthatók a közösségi média oldalakon, vagy más módon továbbíthatók.
DLX MEDIA tartalommarketing szolgáltatásaink eredményorientált cégeknek:
DÍJMENTES KONZULTÁCIÓ
5 tipp a hatásos oktatóvideó elkészítéséhez
1.) Ismerd a célcsoportot, s vedd figyelembe az igényeiket
Határozd meg, hogy kiket szeretnél megszólítani! Fiatalokat vagy időseket? Férfiakat vagy nőket? Esetleg egy adott terület iránt érdeklődőket? Azokat, aki már vásároltak tőled, vagy olyan embereket, akik potenciális ügyfelek?
Fontos, hogy minél többet megtudj a célcsoportodról, s szabd az ő igényekre az oktatóvideó tartalmát!
Tudd meg, mi érdekli őket, milyen problémáik vannak, majd válaszd ki a megfelelő stílust, amellyel megnyerheted őket!
2.) Hasznos információkat ossz meg, lehetőleg érdekesen
Az előző ponthoz kapcsolódik, hogy olyan témákat válassz, amelyek számot tarthatnak mások érdeklődésére is.
Bemutathatod például az új termékedet videóban (rámenős vásárlásra buzdítás nélkül), vagy megoszthatsz valamilyen fontos információt az iparágaddal kapcsolatban.
De lehetsz kevésbé „direkt”: ha például konyhai kisgépeket gyártasz vagy forgalmazol, készíthetsz főzős videót, amelyben használod a saját termékeidet, és röviden ejtesz pár szót arról, melyik miként könnyíti meg a konyhai munkát, esetleg miért jobb, mint a versenytársak terméke.
Vagy például megmutathatod a nézőknek, miként hozhatják ki a maximumot a termékedből.
Ha okosórákról beszélsz, mutasd meg, hogy az alapfunkciókon kívül miket tud még a készülék, például magyarázd el, miért szuper dolog, hogy nyomon követhetik vele az alvásuk mennyiségét és minőségét, és hogy miért kell a pihenésre kiemelt figyelmet fordítani, ha valaki sportol.
3.) Ügyelj az oktatóvideó minőségére
Tény, hogy ma már egy okostelefonnal is lehet videózni, azonban, ha az elkészült tartalmakat marketing céljaid szolgálatába kívánod állítani, akkor kiváló minőségre kell törekedned! A minőségi videó készítésnek megvannak a technikai és személyi feltételei.
Ki kell választani a megfelelő helyszínt, a szereplő(ke)t, beállítani a fényeket, biztosítani a megfelelő hangminőséget, beépíteni a kulcsszavakat a videóba, amelyek a keresőoptimalizálás szempontjából fontosak, elvégezni az utómunkákat, a vágást – és még hosszan sorolhatnánk azokat a feladatokat, amelyeket profi szinten kell megoldani.
Egy rossz minőségű, gyenge videó rendkívül rosszul hat a cég megítélésére, ezért nagyon fontos odafigyelni, hogy a kontent igényes legyen.
Ha profi oktatóvideót szeretnél, vedd fel velünk a kapcsolatot:
DÍJMENTES KONZULTÁCIÓ
4.) Ne eladni akarj, hanem tanítani!
Ne ess abba a hibába, hogy mindenáron reklámozni próbálod az oktatóvideóban a termékedet vagy a szolgáltatásodat, mert az ellenszenvessé tehet a néző szemében!
A nézők nem azért nyitják meg a videót, hogy rájuk tukmáljanak valamit, hanem azért, mert szükségük van valamilyen információra!
Ha mégis beszélsz a termékeidről, vagy bemutatod azokat, ne a reklámozás legyen a lényeg, hanem a tájékoztatás, és ne legyen a videó erőszakos vásárlásra buzdítással megtűzdelve!
5.) Keresőoptimalizálás (SEO) a videók segítéségével
A kiváló minőségű, ügyesen összerakott videók ma már képesek felvenni a versenyt a SEO célú szövegekkel, sőt sok esetben le is körözhetik azokat.
A kulcsszavak elhelyezése (a videóban, a leírásban, a címben), a megfelelő képek kiválasztása mind segíthet keresőoptimalizálási célok megvalósításában.
Ráadásul, ha a videókat a YouTube-ra is feltöltöd, amely a statisztikák szerint a második legnagyobb keresőmotor a Google után, az szintén képes felismerni a releváns tartalmakat, s az organikus találatok hosszabb távon forgalmat terelhetnek a csatornádra.
Ha bonyolultnak tűnik a feladat, de Te is vágysz profi oktatóvideókra, vedd fel velünk a kapcsolatot, és kérj időpontot az első, ingyenes konzultációra!
DLX MEDIA tartalommarketing szolgáltatásaink eredményorientált cégeknek:
Miről volt szó ebben a cikkben?
-
Az oktatóvideók szerepe a céges márkaépítésben és a Google találati listán
-
Oktatóvideó tipusok és előnyök cégek számára
-
5 tipp a hatásos oktatóvideó elkészítéséhez
-
Keresőoptimalizálás (SEO) a videók segítéségével
Kapcsolódó cikkek:
- Videó ötletek és tippek webshopoknak
- Videó készítés cégeknek (5 lépésben)
- Saját youtube csatorna létrehozása [lépésről lépésre]
- YouTube SEO (Videó keresőoptimalizálás)
Boritókép: Sigmund // Unsplash
1 Comment