Az üzenetküldő alkalmazásokat szinte mindannyian használjuk a munkahelyünkön és a privát életünkben egyaránt. Egyszerűvé, gyorssá, ezáltal hatékonnyá teszik a mindennapi kommunikációt, főleg azoknál cégeknél, ahol a kollégák nem egy irodában, hanem különböző helyiségekben / telephelyeken vagy például home office-ban dolgoznak. Ma már rengeteg üzenetküldő applikáció közül válogathatsz, de ha biztosra akarsz menni, ebben a bejegyzésben megmutatjuk a legjobbakat!
A Viber, a Messenger vagy a Whatsapp is szuper lehetőséget teremt az azonnali üzenetváltásra, azonban ezeket az appokat a legtöbben privát chatelésre használjuk, így a céges kommunikációt nem szerencsés ugyanezeken a platformokon folytatni.
Amennyiben külön alkalmazást használsz a munkahelyi üzenetküldésre, külön tudod választani a magán jellegű és a céges csevegéseket (és ezzel a magánéletet és a munkát is), és biztosíthatod azt is, hogy valamennyi kollégád munkaidőben ugyanazon a felületen elérhető legyen.
Mielőtt eldöntenéd, melyik üzenetküldő alkalmazást fogod használni, mindenképpen gondold át az igényeidet!
Milyen funkciókra van szükséged? Például csak chatelésre szeretnéd használni, vagy fontos, hogy videohívásokat is tudjon kezelni? Szeretnéd más programokkal integrálni?
Szükséged van arra, hogy mobilra letölthető verziója is legyen? Csak az ingyenes applikációk jöhetnek szóba, vagy fizetnél egy szuper alkalmazás használatáért?
A döntés előtt érdemes alaposan átgondolni az elvárásokat, és közelebbről megismerkedni néhány appal.
Most pedig lássuk, melyek a legjobb üzenetküldő alkalmazások!
Ha a csevegés mellett érdekel a hatékony tartalomgyártás, videó készítés, közösségi média kommunikáció – regisztrálj egy díjmentes konzultációra!
DÍJMENTES KONZULTÁCIÓ
1. Slack
A Slack az egyik a legnépszerűbb csevegőalkalmazás a vállalkozások számára. Professzionális megjelenésű, használata gyorsan elsajátítható, és nemcsak chatelhetsz, hanem hanghívásokat is indíthatsz rajta.
Az alkalmazás a böngészőben használható, és rendelkezik telefonos applikációval is. Ezen felül sokféle lehetőséget kínál arra, hogy igényeinknek megfelelően testre szabjuk.
Például beállíthatunk rajta idősávot, amikor elérhetők vagyunk, illetve létrehozhatunk különféle csatornákat, ami jelentősen leegyszerűsíti és hatékonnyá teszi a vállalati kommunikációt, hiszen küldhetsz üzenetet egyetlen kollégádnak, egy adott osztály munkatársainak vagy akár az egész cégnek.
Továbbá a beszélgetéseken belül van lehetőség egyetlen üzenetre reagálni, fájlokat megosztani, információkat visszakeresni, illetve emotikonokkal reagálni.
Az applikáció integrálható más programokkal is, mint például a Trello vagy az Asana, és tíz főig díjmentesen használható.
DLX MEDIA tartalommarketing szolgáltatásaink eredményorientált cégeknek:
2. Zoom
A Zoom videotelefon és online csevegési szolgáltatásokat nyújt egy felhőalapú platformon keresztül. Leggyakrabban távkonferenciákhoz, távmunkához, online kurzusokhoz és meetingekhez használják.
Annak ellenére, hogy a Zoom 2011 óta elérhető, sokak számára a koronavírus járvány időszakában vált ismertté, és népszerűsége azóta is töretlen.
A legfőbb előnye, hogy kiváló minőségű hívások bonyolíthatók le Zoomon keresztül, és van ingyenes verziója, amely akár száz felhasználó csatlakozását is elbírja.
Bárkinek küldhetsz meghívót egy beszélgetésre, a másik fél regisztrációi nélkül is be tud csatlakozni néhány kattintás után, csupán az alkalmazást kell díjmentesen letölteni.
Fontos, hogy a Zoomot kamerával és mikrofonnal rendelkező eszközön tudod csak használni, és megfelelő sávszélességű internetet is igényel, különben nem jön létre a kapcsolat, vagy a minőség látja kárát. (Ez természetesen vonatkozik a többi, video- és/vagy hanghívást lehetővé tévő alkalmazásra is.)
Zoomon küldhetsz szöveges üzeneteket is a résztvevőknek, megoszthatod a képernyődet, rögzítheted a meetinget, és számos más funkció segít abban, hogy testre szabd a videohívást.
Létezik ingyenes változata, ám azzal legfeljebb 40 percig tarthat a meeting.
Professzionális videó készítés cégeknek – regisztrálj egy díjmentes konzultációra!
DÍJMENTES KONZULTÁCIÓ
3. Teams
A Microsoft Teams alkalmazást az Office 365 előfizetői számára fejlesztették ki, így az Office 365 többi alkalmazásával remekül szinkronizál.
Az applikációt akár le is tölthetjük, de böngészőn keresztül is bekapcsolódhatunk a beszélgetésekbe, így a Teams kiválóan alkalmas arra, hogy vállalaton kívüli felhasználókkal is kommunikáljunk (hiszen nem probléma, ha a másik fél nem töltötte le az appot).
A Teams számos funkciót kínál – ilyen a csoportos üzenetküldési lehetőség, a hang- és videohívások, a videobeszélgetés rögzítése, a fájlmegosztás, a saját képernyő megosztása, az értesítések igényeinknek megfelelő beállítása.
Emellett létrehozhatunk az alkalmazáson belül szobákat és csoportokat is, így akár egy nagyszabású, online konferencia megtartásához is kiváló választást jelent.
4. Google Meet
Tulajdonképpen a Hangouts cégek számára optimalizált változatáról van szó, amely minden Google fiókkal rendelkező felhasználók számára elérthető, és androidos mobiltelefonokon is használható.
Nem meglepő módon a Google alkalmazásaival „kompatibilis”, vagyis tökéletesen szinkronban van például a Google Naptárral és a Gmaillel.
Funkciói hasonlóak, mint a Teams vagy a Zoom extrái – felvehetjük itt is a meetinget (amelyet aztán elmenthetünk a Google Drive-ban), alkalmazhatunk képernyőmegosztást, küldhetünk a résztvevőknek chatüzeneteket.
A lakossági felhasználók 100, az üzleti partnerek 250 fős meetingeket tarthatnak a Google Meettel.
Az ingyenes verzióval 60 perces beszélgetések bonyolíthatók le.
Ha ezek után sem vagy biztos benne, hogy melyik üzenetküldő alkalmazást válaszd, érdemes az ingyenes verziókat tesztelni, és a tapasztalatok alapján meghozni a döntést.
Ha segítségre van szükséged a marketing stratégiában, regisztrálj egy díjmentes konzultációra:
DÍJMENTES KONZULTÁCIÓ
DLX MEDIA tartalommarketing szolgáltatásaink eredményorientált cégeknek:
Fotók: Austin Distel // Stephen Phillips // Unsplash