Az elmúlt években jelentősen megváltoztak a médiafogyasztási szokások: előtérbe kerültek a multimédiás tartalmak, így a videók és a videó készítés iránt is egyre nagyobb érdeklődést tapasztalhatunk. Ma már, ha egy cég sikeres akar lenni, fontos, hogy marketing feladatainak listájára a videó készítést is felvegye. De miért olyan fontosak a videók, milyen előnyöket kínál a YouTube-jelenlét, milyen lépések vezetnek az ötlettől a kész videóig, s mennyibe kerül egy videó elkészítése? Ebben a cikkben ezeket a témákat járjuk körül.
A videózás napjainkban az egyik legnagyobb online trend – a YouTube és a TikTok soha nem látott népszerűségnek örvend, és a többi közösségi média oldalon, valamint a cégek webhelyein is lépten-nyomon videókkal találkozunk.
A videók iránti rajongás nem véletlen: a technikai fejlődés (például, hogy már az okostelefonjainkon is jó minőségben tudunk videókat nézni), valamint a 21. századi emberekre jellemző, gyors információszerzés iránti igény kedveznek a multimédiás tartalmaknak.
A médiafogyasztók előnyben részesítik a videókat más kontentekkel szemben, hiszen így gyorsan, minimális energia befektetéssel, könnyen feldolgozható információkhoz jutnak.
A videó valamennyi érzékszervünkre, sőt az érzelmeinkre is képes hatni, ami lehetővé teszi a vállalkozások számára, hogy marketing céljaik szolgálatába állítsák őket.
Tippek videó készítéshez
Mielőtt megmutatnánk, milyen típusú videókat érdemes készítened céged számára, nézzük meg, milyen előnyökre számíthatsz, ha belevágsz a videó készítésbe!
A videó egy remek lehetőség arra, hogy ügyfeleiddel gyorsan és egyszerű módon lépj kapcsolatba, s vonzóvá tégy olyan termékeket vagy szolgáltatásokat is, amelyek más módon – például egy szöveges ismertetőben – a kevésbé tűnnének izgalmasnak.
Arra is lehetőséged van, hogy a videóban működés közben mutasd be a termékeidet. S miközben a multimédiás tartalmakkal megnyered a célcsoportod bizalmát és lojalitását, és új ügyfeleket szerzel, a keresőoptimalizálás szempontjából is pozitív hatásokat fogsz tapasztalni.
TOP videó típusok cégeknek
1.) Szakértői interjúk
Ma már minden vállalkozó tudja, hogy a vevőszerzés legjobb módja – főleg hosszabb távon – nem feltétlenül az erőszakos és direkt reklámok terjesztése. Sokkal jobb eredményeket lehet elérni a célcsoport bizalmának és kötődésének kialakításával.
Az egyik lehetőség, hogy ezt elérjük, ha értékes információkat nyújtunk számukra, amelyek megoldást kínálnak valamely problémájukra, vagy megválaszolnak egy őket foglalkoztató kérdést.
A szakértői interjúk mindenki számára igazi win-win helyzetet teremtenek: nyer a vállalkozás, hiszen egy értékes videós kontent publikálásával erősíti a kapcsolatot a közönségével, nyer az interjúalany, hiszen szakértői minőségben kap megjelenési lehetőséget, s nyer a néző is, aki segítséget kap valamilyen probléma megoldásához, illetve bővítheti az ismereteit hasznos információkkal az adott témában.
2.) Termékbemutató, összehasonlító és unboxing videó
Egy rövid videó gyakran sokkal hatékonyabban generál értékesítést, mint egy többoldalas szöveg, hiszen – mint említettük – minden érzékszervre és az érzelmekre is hat, ennélfogva képes arra, hogy vágyat ébresszen a nézőkben a termék iránt. A termékbemutató videók a „nekem is kell ilyen” érzést váltják ki a közönségből.
Hasonlóan működnek az összehasonlító videók, azonban ezek már inkább azoknak embereknek szólnak, akikben a vásárlási szándék már megérett, de még nem tették le a voksukat egy konkrét termék mellett.
Az összehasonlító videók is termékeket mutatnak be, s a két vagy több árucikk közötti különbségekre helyezik a hangsúlyt, hogy megkönnyítsék a nézők számára a választást.
A termékek lehetnek egyazon gyártó termékei (pl. bemutathatnak többféle Candy mikrohullámú sütőt), vagy összehasonlíthatják két cég produktumait (pl. Candy vs. Samsung mikrohullámú sütő).
Az unboxing videók középpontjában is termékek állnak, pontosabban a termék és az újdonsült tulajdonos első találkozása. A „kibontós videók” esetében a néző osztozik a terméktulajdonossal a kicsomagolás és a termék felfedezésének izgalmában, ami jelentősen képes megemelni (főleg az intuitív) vásárlások számát.
3.) Image videó készítés
Az image videó célja, hogy pozitív érzelmeket ébresszen a nézőkben a cég iránt, s ezáltal erősödjék a lojalitásuk és a bizalmuk – ami hosszabb távon sikeres konverziókhoz vezethet. Néhány profi filmkocka, egy jól megválasztott zene és hozzá némi frappáns szöveg, sajátos effektek képesek emberivé és szerethetővé tenni a céget a nézők szemében, s ezzel elérni azt, hogy a konkurencia helyett téged válasszanak. Az image videó lehetőséget biztosít a bemutatkozásra, s hogy elmondd mindazt, amit a cégedről fontosnak tartasz.
4.) Rendezvény videó
A rendezvényvideó megörökíti a céges rendezvény legfontosabb pillanatait. Azon túl, hogy szintén alkalmas a célközönség lojalitásának elnyerésére, kollégáid elkötelezettségének erősítését is szolgálhatja.
A közösségi médiában vagy a saját kommunikációs fórumotokon megosztott videók vagy videórészletek az összetartozás érzését is erősítik. Felhasználhatók a következő rendezvények meghirdetéséhez, bevághatók részletek belőle egy image videóba, megoszthatók a social media felületeken, de akár e-mailben is továbbíthatók a videókra mutató linkek.
Természetesen az említett videótípusok mellett más jellegű videós kontenteket is készíthetünk – folyamatot bemutató vagy edukációs videók, videós hirdetések és listázó videók is segíthetnek a marketing célok elérésében.
DLX MEDIA tartalommarketing szolgáltatásaink eredményorientált cégeknek:
DÍJMENTES KONZULTÁCIÓ
A YouTube megkerülhetetlen
Ha néhány pillantást vetünk a legfrissebb statisztikákra, azt láthatjuk, hogy YouTube-ot havonta kb. 2,3 milliárd ember használja, s a felhasználók jelentős része naponta közel 10 különböző csatornára látogat el. Ha el szeretnéd érni a célcsoportodat, annak az egyik legjobb módja, ha indítasz egy YouTube csatornát!
A YouTube-ra feltöltött videók keresőoptimalizálás szempontjából is pozitív hatásokat hoznak, ráadásul a tartalmak bármikor és bárhol – akár többször is – megoszthatók, továbbíthatók.
A YouTube-jelenlét lehetőséget biztosít kapcsolati hálód bővítésére, valamint szakértői márkád építésében is a „partnered” lesz.
Milyen lépései vannak a videó készítésnek?
1.) Tervezés
Nem túlzás: minden kontent egy jó ötlettel és egy átgondolt koncepcióval kezdődik. Ahhoz azonban, hogy ez a terv működőképes és eredményes legyen, szükség van a célcsoport alapos ismeretére is. Tudni kell, kik ők, mi iránt érdeklődnek, milyen problémáik vannak – majd ezen ismeretek birtokában az igényeikhez és az elvárásaikhoz lehet igazítani a tartalmat.
Egy videó esetében azonban sokkal több tényezőre kell, hogy kiterjedjen a tervezési munka, hiszen a videó „összképét”, hangulatát nagymértékben meghatározzák a különféle hang- és vizuális effektek, a szereplők személyisége és a forgatás helyszíne.
2.) Videó forgatás
Bár ma már egy mezei okostelefonnal is lehet videót készíteni, ha marketing célok elérésére szeretnéd az anyagot használni, akkor fontos, hogy adj a minőségre is! A forgatásnak megvannak az eszközigényei és a személyi feltételei is, amelyeket muszáj biztosítani ahhoz, hogy az elkészült videó igényes és minőségi legyen. Gondolni kell többek között a fénybeállításokra, az akusztikára, a hangosításra, a megfelelő helyszín kiválasztására és lefoglalására is. A forgatási munkát gördülékennyé és hatékonnyá tudja tenni, ha egy összeszokott, jól működő csapat tagjai dolgoznak együtt.
3.) Vágás, utómunka
A forgatást követően még rengeteg munka lehet egy videóval. Ilyen például a vágás, melynek során kiválogatják, s összefűzik azokat a képkockákat, amelyek a végleges anyagba bekerülnek. A felhasznált zenék és képek jogdíjáról is ebben a fázisban kell gondoskodni, majd ezt követi a kulcsszavazás, a megfelelő indexkép kiválasztása, a feltöltés és publikálás előkészítése.
4.) Véleményezés, javítás, optimalizálás
Mielőtt a kész videó kikerülne a nyilvánosság elé, belső ellenőrzés történik, majd a megrendelő véleményezi az anyagot. ű
5.) Disztribúció (hogy a nézők megtalálják a videót)
Nem elég, ha elkészült a videó, azt el is kell juttatni a célközönséghez – ki kell választani a megfelelő csatornákat, hogy a lehető legtöbb embert érhessünk el vele. Lehetőség van a videóból kisebb, rövidebb tartalmakat is elkészíteni, amelyek aztán önálló marketing anyagként is felhasználhatók.
DLX MEDIA tartalommarketing szolgáltatásaink eredményorientált cégeknek:
DÍJMENTES KONZULTÁCIÓ
Videó készítés árak
Látható, hogy a videó készítés bonyolult, nem kevés szakértelmet – és felszerelést – igénylő folyamat – már amennyiben igényes, jó minőségű kontenteket szeretnénk kapni.
Nem minden cégnek van erre ideje, emberi erőforrása és technikai felszereltsége. Azonban azért vannak a marketing ügynökségek, hogy ezeket a feladatokat levegyék a cégek válláról, és tapasztalt szakemberekkel, professzionális körülmények között valósítsák meg ügyfeleik elképzeléseit.
Mennyibe kerül a videó készítés?
Hogy mennyibe kerül egy ilyen videó elkészítése, azt számos tényező befolyásolja, például a videó típusa, helyszíne, hossza, felhasználási helye stb.
Ha személyre szabott árajánlatot szeretnél kapni, vedd fel velünk a kapcsolatot!
DÍJMENTES KONZULTÁCIÓ
14 Comments