Manapság egyre többet kell szerepelni videókon. Bemutatkozó videót készítünk a YouTube-ra, videófelvételen keresztül szólítjuk meg a vevőket a honlapon, de ne felejtsük el a ZOOM meetingeket és az egyéb videóhívásokat sem, amelyek az utóbbi években már csaknem napi rendszerességgel vannak jelen az életünkben. Ebben a blogbejegyzésben megnézzük, mit tehetünk a videó minőség javítása érdekében – 5+1 tippet hoztunk a profi videókhoz.
1. Manuális mód a videó minőség javításához
Az első tippünk a profi videókhoz, hogy felejtsd el az automata beállításokat, és válaszd helyette a manuális módot!
Talán gyorsabbnak és egyszerűbbnek tűnik automata beállításokkal dolgozni, de ha magad állítod be az ISO-t és a zársebességet, s a fehéregyensúlyt is a világításnak megfelelően, manuálisan optimalizálod, már nagyon sokat teszel a videó minőség javítása érdekében!
2. A megfelelő háttér a profi videó egyik legfontosabb titka!
A háttér kiválasztás során célszerű arra törekedni, hogy az ne mosódjon össze a videón szereplő személlyel!
Például egy sárga háttér nem megfelelő, mivel nem üt el kellőképpen a barnás-rózsaszínes arcbőr színétől.
A kék viszont azért ideális választás, mert az emberi bőrszínnek a kék a komplementere, emiatt kiemeli a bőr természetes színét.
A másik tipp a háttérrel kapcsolatban, hogy mindig érdemes eltávolodni kicsit a faltól, hogy létrehozzunk egyfajta mélységet, erőteljesebb legyen a kontraszt, és ne olvadjunk bele a háttérbe!
DLX MEDIA tartalommarketing szolgáltatásaink eredményorientált cégeknek:
DÍJMENTES KONZULTÁCIÓ
3. Kapcsold le a fővilágítást videózásnál!
Kapcsold le a fővilágítást – a csillárt, a neon fénycsövet vagy a mennyezeti lámpát – a szobában, és válassz más világítást, mert a felülről jövő fény előnytelen külsőt eredményez a felvételen (például táskás lesz a szemed)!
A fővilágítással az a probléma, hogy videózáshoz nem megfelelő sem a fény iránya, sem a színhőmérséklete – sok esetben vibrál, vagy túlságosan sárgás árnyalatú. Ehelyett más fényforrást használj, ügyelve a fény irányára és az optimális színhőmérsékletre!
4. Alkalmazd a 3 pontos megvilágítást!
Ennek első eleme az úgynevezett Key Light, vagyis az elsődleges fényforrás. Ezt a kamerához képest kb. 45 fokos szögben álló állványon szokás elhelyezni.
A „kulcsfény” árnyékot hoz létre az ellentétes oldalon, ami biztosítja, hogy a felvételen a méretek és a mélységek természetesek legyenek, továbbá diffúz, lágyabb fényt ad az arcnak.
Mivel nem direkt módon, szemből és felülről jön a fény, hanem átlósan, 45 fokból, az egyik oldalt kiemeli, a másikat sötétben hagyja, és ez az árnyék ad 3D-s hatást a képnek, ami biztosítja a jobb képminőséget.
5. További fények a még jobb videóminőséghez
A háttér megvilágításával még kontrasztosabbá, még jobb minőségűvé tehetjük a videót, a hátulról és fentről jövő, úgynevezett “Hairlight” vagy “backlight” pedig segít kiemelni a hajat, az arc élét és a vállat, plusz ez is ad egy telítettséget.
+1 tipp
Ne csak a képre figyelj, hanem a hangminőségre is, hiszen egy videó audió és vizuális elemekből tevődik össze! A kép és a hang tehát együttesen határozzák meg a felvétel minőségét.
Ha a képminőség nem 100%-os, de a hang jó, azt jobban elnézik a hallgatók, mint azt, ha a kép rendben van, de torz vagy visszhangzik a felvétel.
Ha ez mindez túl bonyolultnak tűnik, és inkább segítséget kérnél bármilyen típusú (szakértői, edukációs, cégbemutató vagy más jellegű) videód elkészítéséhez, vedd fel velünk a kapcsolatot!
DLX MEDIA tartalommarketing szolgáltatásaink eredményorientált cégeknek:
DÍJMENTES KONZULTÁCIÓ
Borítókép: Avel Chuklanov // Unsplash