A különféle médiafogyasztási és marketing trendek folyamatosan változnak, amelyekhez cégként muszáj alkalmazkodni, ha szeretnéd leelőzni a versenytársaidat. 2023-ban még mindig a videó a legnépszerűbb tartalomtípus, azonban, ha ki akarod maxolni a leghatékonyabb marketing eszközök, a videó készítés és a YouTube-ozás nyújtotta lehetőségeket, akkor érdemes megismerkedned a legújabb a 2023-as videó trendekkel.
Aki jártas a tartalomgyártás témájában, az tudja, hogy a videó készítés és a YouTube csatorna működtetése jelentik ma a marketing stratégiák alapjait képezik.
Ezekkel lehet ugyanis a leghatékonyabban elérni és megszólítani a célcsoportot, és a multimédia az a kontent típus, amelyre ma leginkább van kereslet (az Adobe szerint egy átlagos internethasználó heti szinten 19 órányi videót néz meg).
Azonban nem mindegy, milyen videókkal árasztod el a YouTube csatornádat – fontos, hogy képben légy az aktuális, 2023-as videó trendeket illetően, és a mai elvárásoknak megfelelő tartalmakat készíts!
Öt tippet osztunk meg veled ebben a cikkben, illetve beszélni fogunk arról is, hogy melyek azok az elavult videózási trendek, amelyek ma már nem hatékonyak.
1.) Rövid formátumú videók, shortok (TikTok, YouTube Shorts, Insta Reels)
A rövid formátumú videók a teljes mobil-adatforgalom mintegy 80%-át teszik ki, és azon túl, hogy hatalmas igény mutatkozik irántuk (napi szinten kb. 30 milliárd megtekintést generálnak), számos más előnyt is tartogatnak.
Gyorsan elkészülnek
Egy rövid videót jóval rövidebb idő alatt létre lehet hozni, mint egy nagyobb terjedelmű kontentet, így rengeteg időt és energiát (sőt, akár pénzt is) spórolhatsz a shortokkal.
Több kattintást generálnak
Nagyobb valószínűséggel kattintanak rá a nézők egy rövid videóra, mint egy hosszúra. Az emberek szeretnének minél gyorsabban, minél kevesebb idő- és energiaráfordítással információkhoz jutni, és erre a rövid, releváns információkban gazdag, szórakoztató tartalmak a legalkalmasabbak.
A túl hosszú videók sokszor elveszik a nézők kedvét attól, hogy rákattintsanak, hiszen az túl sok idejüket emészti fel, ellentétben egy shorttal, amely csak a legfontosabb infókat sűríti magába.
Ugyanezen oknál fogva az új nézőket is könnyebben ráveheted egy rövid videóval, hogy meglátogassák a csatornádat, esélyt adva ezzel annak felfedezésére és az érdeklődés felkeltésére.
Ha a shortok elnyerik az új látogatók tetszését, utána már motiváltabbak lesznek a hosszabb tartalmak megtekintésére is.
Segítségre van szükséged a rövid videók elkészítésében? Egyeztess velünk időpontot az első, díjmentes konzultációra!
DÍJMENTES KONZULTÁCIÓ
Sokoldalúan felhasználhatók
Egy rövid videót nemcsak a YouTube-ra tölthetsz fel YouTube Short videóként, hanem más platformokon is megoszthatsz, mint például a TikTokon, a Facebook vagy az Instagram oldaladon, de kiküldheted akár e-maiben is a feliratkozóidnak, vagy beágyazhatod a linkjét egy cikkbe vagy blogbejegyzésbe.
Rövid videóknál használd a 8 másodperces szabályt! Ha 8 percen belül nem tudod megnyerni a néző érdeklődését, akkor elveszíted. Ha azonban már az első másodpercekben bizonyítod, hogy releváns infókat tartalmaz a kontented, ráadásul még szórakoztató is, könnyen elérheted, hogy végignézzék a videódat.
Ne feledkezz meg arról sem, hogy a figyelem lekötése a videó teljes hossza alatt létfontosságú.
DLX MEDIA tartalommarketing szolgáltatásaink eredményorientált cégeknek:
Videó készítés, YouTube csatorna menedzsment
Sajtómegjelenések, online PR kampányok
2.) Használd a mesterséges intelligenciát
Talán soha nem jön el az az idő, amikor a mesterséges intelligencia teljesen átveszi a marketing szakemberek és tartalomgyártók feladatait, azonban rengeteg időt és energiát spórolhatsz meg, ha elkezded alkalmazni.
Nem az a cél, hogy leépítsd a csapatodat, és mesterséges intelligenciával váltsd ki a kollégák munkáját, hanem az, hogy fokozd a termelékenységet és a hatékonyságot a használatával.
Használd YouTube szkriptek vagy leírások elkészítéséhez, esetleg vesd be a címgenerátort – válaszd azt a lehetőséget, amelyiket be tudod illeszteni a munkafolyamataidba!
Nagyon fontos azonban, hogy ezeket az anyagokat megfelelően ellenőrizd, javítsd!
3.) Ne hagyd ki a videó podcasteket!
A podcast nem új találmány, azonban igazán népszerűvé csak az elmúlt években váltak ezek a tartalmak, a videó podcastek pedig csak most kezdik a fénykorukat élni.
A videós podcast ötvözi a multimédia és az online audio szolgáltatás előnyeit – ha úgy tartja kedvünk, koncentrálhatunk csak a hangra, és közben végezhetjük aktuális tevékenységeinket, vagy élvezhetjük azt, hogy vizuális ingerek egészítik ki a hanghatásokat, támogatva az információ feldolgozását, és emberközelibbé téve az adást.
Videós podcasttel nagyobb elérésre tehetsz szert, kialakíthatod a saját közösségedet a YouTube-on, a csatorna analitikája pedig értékes információkat szolgáltathat, amelyek nélkülözhetetlenek a folyamatos fejlődéshez.
Stúdió bérlés, videós podcast készítés, tartalom markeiting stratégia egy kézben – Regisztrálj egy díjmentes konzultációra:
DÍJMENTES KONZULTÁCIÓ
4.) Fordíts gondot a keresőoptimalizálásra (a SEO-ra) is!
A YouTube a Google után a második legnagyobb keresőmotor, és a YouTube-felhasználók döntő többsége célzottan keres rá valamilyen tartalomra, amikor ellátogat a platformra.
Érdemes tehát mindent megtenni annak érdekében, hogy megszerezz egy előkelő helyet a találati listán!
Fordíts figyelmet a megfelelő kulcsszavak használatára, a leírásokra, a címekre, a fejezetek felépítésére és az időkódokra – vagyis optimalizáld a tartalmaidat SEO szempontoknak megfelelően is!
Szorosan ide kapcsolódik a relevancia kérdése is: olyan tartalmakat érdemes gyártani, amelyek a nézők problémáira adnak választ, vagy olyan témát dolgoznak fel, amely az érdeklődésükre számot tart.
Ahhoz, hogy végignézzék a videóidat, nem elég egy clickbait cím – fontos, hogy a teljes kontent hasznos információkat tartalmazzon, és lekösse a nézők figyelmét.
5.) Adj hangot az értékeidről!
A népszerű YouTube tartalmak egyik közös jellemzője, hogy tükrözik az adott márka értékeit, szemléletmódját, céljait.
Az embereket érdeli, hogy hol tartasz, mit támogatsz, milyen ügyért állsz ki, mik a céljaid és az elképzeléseid, így ezeket célszerű a kontentekbe finoman beleszőni.
Az értékkommunikáció erősíti a márkádat, hitelesebbé tesz, és segít megnyerni a nézők szimpátiáját és kötődését.
Kapcsolódó cikkek:
- Videó készítés árak és hasznos infók
- Videó ötletek és tippek webshopoknak
- Videó készítés cégeknek (5 lépésben)
- Reklámfilm, reklám video tippek
DLX MEDIA tartalommarketing szolgáltatásaink eredményorientált cégeknek:
6.) „Haldokló” YouTube-trendek
Megfigyelhetünk olyan YouTube-trendeket is, amelyek egykor hatékonyak és népszerűek voltak, azonban ma már jobb elkerülni őket, ha meg akarod előzni a versenytársakat.
Ilyenek például:
- a hosszú bevezetők,
- az értéktelen, hasznos információkat nem tartalmazó vlogok,
- a clickbait túltolása,
- hírességek “ajánlásai”
Ha olyan tartalmakra vágysz, amelyek idén is megállják a helyüket, és professzionális színvonalat képviselnek, bízd ránk a videó készítést! Vedd fel velünk a kapcsolatot, és egyeztess időpontot az első, ingyenes konzultációra!
DÍJMENTES KONZULTÁCIÓ
borítókép: Aaron Weiss // Unsplash