Régóta kacérkodsz a gondolattal, hogy a facebook bejegyzések és a blog-od mellett kéne videókat készíteni. De mindig csak halogatod, minden alkalommal találsz valami kifogást, hogy miért nem alkalmas éppen a helyzet az első videód felvételére. Épp vizsgaidőszak van, épp vannak mások körülötted, épp zajos helyen vagy, épp kijött egy pattanás az arcodon, stb stb. Mindketten tudjuk: ezek kifogások. Ezzel a cikkel szeretnék egy utolsó lökést adni, hogy a cselekvés útjára lépj és elkészítsd az első videódat!
1.) YouTube = kék óceán
A legfrissebb YouTube statisztikák szerint percenként 500 órányi videót töltenek fel a tartalomgyártók a videómegosztó platformra, amit napi szinten 2 milliárd felhasználó figyel és követ árgus szemekkel.
A YouTube algoritmusa pontosan tudja, hogy melyik videót kinek érdemes megmutatni, kik azok, akik a macskás videókat kedvelik, és kik azok akik komoly online kurzusokon keresztül szeretnének tanulni.
Egy biztos: A YouTube-on minden megtalálható, ezért ha nem akarsz kimaradni a lehetőségből, akkor mielőbb kezdj el feltölteni videókat!
2.) YouTube titkok
Ha szakmai, gyakorlati segítségre van szükséged, akkor végezz el 1-2 átfogó videós online tanfolyamot, amiből a videózás alapjait el tudod sajátítani.
Javaslat: YouTube titkok – átfogó képzés online videók készítésehez
3.) Regisztráld be a YouTube csatornádat!
A YouTube csatorna indításhoz mindössze egy google fiókra van szükség, és el kell nevezned a csatornát. Ennyi az egész, már töltheted is fel az első videódat.
Ha segítségre van szükséged, akkor a DLX MEDIA teljeskörű videós szolgáltatással áll rendelkezésedre:
- videó stúdió biztosítása
- YouTube stratégia és kommunikáció kidolgozása
- mentorálás, felkészítés a kamera előtti szereplésre
- videók felvétele, megvágása és utómunkája
- videók feltöltése a YouTube-ra
- YouTube borítókép beállítása, leírás, cimkék, lejátszási listák, hashtag-ek optimális beállítása
4.) Készíts podcast-et!
Ha úgy érzed, hogy a videózás túl nagy kihívás elsőre, akkor indítsd saját podcast-et!
Jóval kevesebb dologra kell egyszerre figyelni, a felvétel közben tudsz jegyzetelni, le tudod írni a gondolataidat, kevesebb erőforrást igényel egy podcast készítése, mint egy videó felvétele.
Ha podcast stúdióra van szükséged, akkor teljeskörű szolgáltatással állunk rendelkezésedre!
5.) Oszd meg!
A videókat és podcast-eket nem elég legyártani a megfelelő minőségben, hanem utána el is kell juttatni azt a megfelelő célközönséghez.
Érdemes átgondolni a hirdetési lehetőségeket, sajtóközleményeket, saját adatbázis építését, partnerkapcsolatok kialakítását, valamint a közösségi médiában való aktív jelenlét fenntartását.
Még mindig hezitálsz? Nézd meg az alábbi referenciáinkat! 😉
képek: pexels