A YouTube a világ második legnagyobb oldala, havi kétmilliárd felhasználóval, így mindenképp komoly lehetőséget tartogat azok számára, akik videókat szeretnének megosztani. Ebben a cikkben a YouTube Partner Program regisztrációját mutatjuk be lépésről lépésre, vagyis hogy pontosan mik a feltételei annak, ha valaki pénzt szeretne keresni a YouTube videóival.
A legfrissebb YouTube statisztikák szerint percenként 500 órányi (!) tartalom kerül feltöltésre a videómegosztó portálra. Mivel a YouTube algoritmusa nagyon fejlett, ezért pontosan tudja, hogy kinek milyen videókat érdemes ajánlani, annak érdekében, hogy minél több időt töltsön el az oldalon.
Pénzkeresési lehetőségek
Ha megnézzük a videó készítőket, tartalom gyártókat, akkor több módja is van annak, hogy hogyan tudunk pénzt keresni a YouTube segítségével:
01.
A videókkal az a célod, hogy megismerjék a nézők a terméked / szolgáltatásod, kiépüljön a bizalom és Nálad vásároljanak.
02.
A videókkal mások termékeit / szolgáltatásait promótálod, amiből valamilyen jutalékot kapsz, akár a vásárlások, akár az átkattintások után
03.
A videókkal úgy keresel pénzt, hogy aktiválod a YouTube Partner Programot, vagyis a videót előtt-alatt-után-közben elhelyezett reklámok után keresel pénzt.
Ebben a cikkben kifejezetten ez utóbbi pénzkeresési lehetőség feltételeit járjuk körül, de ha érdekel, hogy hogyan tudsz minőségi tartalmat gyártani és jelen lenni folyamatosan a YouTube-on, akkor keress minket, és regisztrálj egy díjmentes konzultációért!
YouTube Partner Program feltételei
Ha pénzt szeretnénk keresni a YouTube csatornánk forgalma után, akkor bizonyos minimum követelményeknek meg kell felelnünk. Ezek az alábbiak:
-
- Először is el kell fogadnunk a “játékszabályokat”, a YouTube csatornánknak értékes és hasznos tartalmat kell közvetítenie. Nem lehet spam, megtévesztő, szexuális tartalom, gyűlöletbeszéd és másokra veszélyes információ.
- Olyan országban kell élnünk, ahol a YouTube Partner Program engedélyezett. Szerencsére Magyarország is a listán van, így nem jelent problémát a bevételek kifizetése.
- Nem lehet aktív szabálysértésünk a YouTube csatornánkon
- Szükséges egy Google Adsense fiók összekötés a kifizetéshez
- És végül a szükséges nézettségi adatok:
-
-
-
Legalább 1.000 feliratkozóval kell rendelkeznie a YouTube csatornának
-
-
-
-
-
Legalább 4.000 óra lejátszási időt kell elérnünk az elmúlt 12 hónapra vonatkozóan
-
-
YouTube Pénzkeresés beállítása lépésről lépésre
Ha minden feltételnek megfelelünk, akkor indulhat a pénzkeresés, csörögjön a kassza! 🙂 A szükséges lépések, beállítások a YouTube csatornán lépésről lépésre:
1.) Először is biztonsági okokból be kell kapcsolnunk a kétfaktoros hitelesítést a Google fiókunkra vonatkozóan. Ez azt jelenti, hogy csak úgy tudunk belépni a fiókunkba, ha egy SMS-ben kapott kódot, vagy egy erre a célra fejlesztett applikáció (Google Authenticator) által generált kódot pluszban megadjuk a belépésnél.
Ehhez kattintsunk a profil képünkre a jobb-felső sarokban, majd a Google-fiók kezelése gombra.
Majd a bal oldali menüben: Biztonság » Bejelentkezés a Google-ba » Kétlépcsős azonosítás.
Ez a funkció garantálja, hogy ne legyenek visszaélések, más ne férhessen hozzá a videókkal nehezen megkeresett bevételünkhöz.
2.) Második lépésként győződjünk meg róla, hogy a csatornánkon nincsen semmilyen olyan tartalom, ami sértő lehet a nézők számára (lásd fent: YouTube Partner Program feltételei)
3.) Rendelkezzünk legalább 1.000 feliratkozóval és 4.000 óra lejátszási idővel. – ha ez még nincs meg, akkor kérhetünk értesítést a YouTube-tól, ha elértük a szükséges lejátszási időket.
4.) Regisztráljunk a YouTube Partner Programra
-
- Lépj be a YouTube fiókodba
- Lépj be a YouTube stúdióba (jobb felső sarokban válaszd ki a menüből)
- A bal oldali menüben válasszuk ki a “bevételszerzés” menüpontot
- Majd nyomjuk meg a START gombot
Ne felejtsük el, hogy a YouTube-on keresett pénz összeg kifizetéséhez szükségünk van egy kapcsolt Google Adsense fiókra.
Várjuk meg a YouTube jóváhagyását, amikor ez megtörtént, akkor a YouTube értesítést küld a döntés eredményéről.
-
- ha minden rendben, akkor nincs más dolgunk, mint minőségi videókat gyártani, és növelni a nézettséget
- ha a YouTube elutasítja a Partner Program regisztrációnkat, akkor 30 nap elteltével újra tudjuk kérelmezni a beállításokat.
YouTube Adsense előnyök és hátrányok
Azt még fontos megemlíteni, hogy ennek a típusú YouTube pénzkeresési formának vannak előnyei és hátrányai is.
Az előnyök:
- Egyszerű: a fenti beállítások után automatikusan elkezdi elhelyezni a YouTube a reklámokat a videóink előtt, után vagy közben, így azonnal el tudunk kezdeni pénzt keresni a videókkal
- A kifizetés automatikus, miután elértük a kifizetési küszöböt.
- Kényelmes: csak a minőségi videók készítésére kell koncentrálnunk, miután a bevételszerzést beállítottuk a csatornán
Hátrányok:
- A nézők számára zavaró lehet, ha túl sok reklámmal találkoznak a csatornán. Induló csatornák esetén érdemes inkább a minőségi videók készítésére koncentrálni, és ne az azonnali pénzkeresés legyen a cél. Előfordulhat, hogy többet árt a nézettségnek, mint amit keresünk vele.
- Megvan a kockázata ebben az esetben, hogy a konkurencia fog hirdetni a saját videóink előtt, vagy után.
- Más típusú stratégiával valószínűleg nagyobb bevételt lehet elérni, mint a YouTube Partner Program segítségével (lsd. fentebb, például saját termék, vagy szolgáltatás értékesítés)
YouTube bevétel kifizetési feltételei
Ha beindult a gépezet, futnak a reklámok, nő a nézettségünk, akkor nincs más dolgunk, mint várni a “csekkeket” 🙂 A YouTube közvetlenül a bankszámlánkra utalja a megkeresett bevételt, miután elértük a kifizetési küszöbértéket.
A kifizetésnek több feltétele is van, meg kell adnunk az adózási adatokat, bankszámlaszámunkat, és el kell érni egy bizonyos összeget a google számlánkon lévő összegnek, ahhoz, hogy kiutalják. Ez a cikk írásakor 20.000 Ft-os összeget jelent, tehát ha ezt elérjük, akkor a következő hónap 20-a után várhatjuk az utalást.
A DLX MEDIA videós szolgáltatásai
Amennyiben segítségre van szükséged, akár YouTube csatorna beállításban, akár videó készítésben, állunk rendelkezésre az alábbi területeken, regisztrálj egy díjmentes konzultációért!
- YouTube csatorna indítás és teljeskörű csatorna menedzsment (tervezés, forgatás, feltöltés, optimalizálás, stb.)
- Videó készítés:
- Cégbemutató videók (animációs videók, feliratos videók, stock videóból összeállított hangalámondásos videók)
- Imázs videó, hangulatvideó (éttermeknek, kávézóknak, gyártó- és kereskedő cégeknek, üzleteknek)
- Termékbemutató videók
- Szakértői interjúk, riportok
- Edukációs videók, online kurzusok, online tanfolyamok készítése
- Rendezvény videók
- Ha esetleg inkább hang alapú tartalmat gyártanál, akkor a podcast készítésben rejlő lehetőségeket érdemes kiaknázni!
Keress minket bizalommal!
Kapcsolódó cikkek a YouTube világából:
- YouTube borítókép beállítások
- 5 gyakori hiba a YouTube-on, amit ne kövess el!
- Videózás alapjai – így kezdj bele!
Fotók: Pexels, Unsplash, YouTube