Ma már nem kell sem különösebb szakértelem, sem milliós befektetés ahhoz, hogy valaki profi videókat gyártson. A YouTube videókkal pedig igazi csodákat lehet elérni, minden vállalkozásnak érdemes egy jól kidolgozott stratégiával jelen lenni a legnagyobb videómegosztó portálon.
Olyan formában adhatjuk át az üzenetünket, ami sokkal jobban kitűnik a digitális zajból, mint egyéb más formátumok. Amellett pedig, hogy közvetíti az üzenetünket még márkaépítésre sem utolsó. Ritka ma már az az ember, aki legalább néhány Youtube videót nem néz meg naponta, nem véletlen, hogy naponta több tízmillió videót töltenek le a Youtube-on.
A következőkben elárulom, hogy hogyan viheted sikerre a Youtube csatornádat és érhetsz el a segítségével minél több embert.
Mi az oka a videós tartalmak térnyerésének?
Ahhoz, hogy a vállalkozásod sikeresen lehessen, ki kell, hogy tűnj a tömegből, ki kell emelkedned a versenytársaid közül. Közben pedig minél több embert el kell érned, hogy minél nagyobb legyen az adatbázisod és el kell kezdened velük hitelesen kommunikálni.
Ebben a videó a segítségedre lesz, mivel:
- nem kell sokat fektetned eszközökbe, kezdetben elegendő egy okostelefon is
- audiovizuális élményt nyújt: egyszerre látod és hallod, így több érzékszervedre hatva nagyobb élményt jelent
- minden hamisságtól mentes: a videó a valódi személyiségünket tükrözi, nem tudjuk másnak láttatni magunkat, mint, akik vagyunk, így a nézők sem csalódhatnak bennünk
- ezzel a hitelességgel könnyű lesz a márkaépítés és a bizalom kiépítése
Keresőoptimalizálás a Youtube-on
Nem kell online marketing szakembernek lenni, hogy valaki tisztában legyen a keresőoptimalizálás, vagyis a SEO fogalmával. Olyan lehetőségeket rejt magában, amivel drága hirdetések nélkül érhetjük el a célközönségünket és termelhetünk profitot. Nézzük meg, hogy mivel érhetünk el minél jobb helyezést a keresőkben a videóinkkal.
- A videó tartalma
Egy videó akkor lehet sikeres, ha olyan tartalommal bír, ami hasznos és érdekes látnivalót kínál a nézőknek. A tartalomnak lehetőleg valamilyen megoldást kell kínálnia egy adott problémára.
Ez sokszor zsákbamacska, van, amikor nagyobb sikert ér el egy téma, míg máskor kevésbé figyelemfelkeltő. A lényeg, hogy mindig tanuljunk a visszajelzésekből és figyeljünk arra, hogy mennyi időt töltenek el a nézők az egyes videók nézésével, mert ez a mutató fontos szerepet játszik a Youtube algoritmusában.
- Youtube beállítások
Ahhoz, hogy minél több embert elérjünk a videóinkkal, érdemes néhány beállítással kapcsolatos kérdésre figyelmet fordítani.
Címsor kitöltése: fontos, hogy a címsor amellett, hogy figyelemfelkeltő legyen, tartalmazza azokat a kulcsszavakat is, amelyek tükrözik a tartalmát. Lehetőleg a kulcsszó elöl kapjon helyet, innentől kezdve a fantáziánkra van bízva, hogy kisbetűt, nagybetűt vagy akár emojikat használunk-e.
Videó leírása: szerencsés az, aki tud röviden és tömören fogalmazni, ugyanis a legjobb, ha az első három sorba belesűrítjük a lényegi mondandónkat, mivel ennyi látható anélkül, hogy a „több” feliratra kattintanának. 5000 karakterben van egyébként limitálva a videó leírás, de ilyen hosszút nem célszerű írni. Érdemes az első három sorban is elrejteni a kulcsszavakat ill. akár hastageket is használhatunk.
Index kép: az indexkép elmaradhatatlan, mivel ez lesz az első, amivel a néző találkozik. Ha ez nem ragadja meg a figyelmét, akkor könnyen elveszíthetjük.
A képnek utalnia kell a videó tartalmára és minél figyelemfelkeltőbbnek kell lennie. Az indexkép mérete 1280X720 pixel, a kép tartalmazhat feliratot is, erre vonatkozólag nincs megkötés.
JÓ TANÁCS:
Lehetőleg ne használjunk fehér-fekete-piros színeket, mert ezek a Youtube logónak az alapszínei és így a képünk könnyen beleolvadhatna a háttérbe.
Címkézés: a címkék is megkerülhetetlenek, ha szeretnénk, hogy könnyen ránk találjanak az érdeklődők. A címkék számát illetően 5-10 között érdemes gondolkodni. Használjuk a fő kulcsszavunkat és annak a szinonimáit, tágabb kategóriáit.
- A videók tagolása
Érdemes azonos séma mentén felépítenünk a videóinkat, hogy azok egységes képet fessenek a nézőknek.
Az első 10-20 másodpercben sok minden eldől, ezért legyünk nagyon figyelemfelkeltőek, amikor elmondjuk, hogy miről lesz szó. Mondjuk el, hogy mit fog kapni, ha végignézi a videónkat, mindezt tömören és lényegre törően, hogy kedvet hozzunk a nézőnek, hogy ne lépjen tovább.
Ha megvagyunk ezzel a felütéssel, akkor következhet az intro, amellyel megteremthetjük a videó egész hangulatát. Nem kötelező, de megléte profizmust sugall.
Ezt követően jön az érdemi tartalom. Ahhoz, hogy érdekes és követhető legyen a videónk, figyelmet kell fordítani a struktúrára, a tagolásra. Ebben lehet segítségünkre a megfelelő hátterek kiválasztása, a háttérzene, a különböző hangeffektek.
Váltogassuk a hátteret, amikor új altémába kezdtünk, vágjunk be olyan vágóképeket, amik segítik a gondolatok továbbadását, a folytonosságot.
A befejezés során, a zárszóban ne felejtkezzünk meg a CTA (vagyis call to action) elhelyezéséről. Attól függően, hogy mit szeretnénk elérni, buzdítsuk a nézőinket például arra, hogy iratkozzanak fel, kattintsanak a felkínált linkre vagy épp nézzenek meg egy másik videónkat. Ne engedjük el anélkül, hogy nem hoz nekünk valamilyen eredményt.
Az utolsó 20 másodpercet használjuk fel arra, hogy az ajánlott tartalmainkat bemutassuk. Ösztönözzük, hogy maradjanak a csatornánkon továbbra is, de legalábbis rögzüljön a fejükbe, hogy itt a jövőben is érdekes tartalmak várják.
A Youtube megállíthatatlanul tör előre
Ha eddig még nem voltál biztos benne, hogy mennyire megéri jelen lenni a Youtube-on videós tartalmakkal, akkor a következő számok bizonyára meg fognak győzni.
Mintegy 31 millió Youtube csatorna működik ma a világon, amely csatornákat 2 milliárd aktív felhasználó követ figyelemmel. Ha arányaiban nézzük, akkor a 2 milliárd felhasználónak kb.1,5%-a az, aki egyben tartalomgyártó is. Hatalmas a nézők tábora és így arányaiban kisebb a versenytársak jelenléte, mint más közösségi oldalakon, ahol nagyobb arányban fordulnak elő azok, akik nem csak fogyasszák a tartalmat, hanem készítik is.
Ezek a számok pedig nemcsak, hogy csökkeni nem fognak, hanem várhatóan tovább fognak növekedni. Mindettől függetlenül azt tudni kell, hogy ahhoz, hogy valaki kimerjen állni a kamera elé, ki kell lépnie a komfortzónájából és leküzdenie minden félelmét és belső aggályát. Az első néhány felvétel még furcsa lehet, számtalan kifogásolnivalót találhatunk magunkon, de ezeket a gátlásokat és zavart könnyen leküzdhetjük és néhány felvétel után profin állhatunk a kamera elé.
De persze akadnak olyanok is, akik nem tudnak úrrá lennie a videózás okozta feszültségen. Nekik érdemes megmaradni a blogírás vagy épp a fotózás örömeinél.
Az, aki viszont belekezd a videózásba, az egy olyan területbe csöppen, ahol a végtelen lehetőségek tárháza várja, ahol kiélheti magát és sikereket érhet el.
Ha szeretnél belekezdeni a videózásba, de még bizonytalan vagy, hogy hogyan kezdd el, akkor keress bátran minket!
1 Comment